
Mi smo mali privatni, logopedsko-defektološki ,edukativni centar. Naše višegodišnje iskustvo i znanje koristimo kroz kreativan rad kako sa decom tako i sa odraslima.
Bavimo se prevencijom, detekcijom, dijagnostikom, habilitaciono-rehabilitacionim tretmanima dece i odraslih sa govorno-jezičkim poremećajima.
Koristimo potencijal osobe da bi se u radu sa svojim terapeutom osećali uspešnim. Ovo postižemo upotrebom različitih tehnika koje dodatno stimulišu i potpomažu rehabilitaciju (bal-A-Vis-X; audiblox, Barton reading spelling system; DTTC metoda rada sa verbalnom govornom apraksijom), a za neke smo posebno edukovani i licencirani (HANEN metodologija za program IT TAKES TWO TO TALK, ALGO model učenja čitanja).
Naš cilj je i ime našeg centra STIN ORA, što znači “na vreme”, jer je ono presudno za uspešan ishod tretmana.
Branka Papulić-Perišić dipl. Defektolog-Logoped

Nakon završene srednje medicinske škole ,smer pedijatrijska sestra-tehničar, upisuje 2000/2001 godine Defektološki fakultet , smer logopedija koji završava 2005. godine I stiče zvanje diplomirani defektolog logoped.
Pripravnički staž završava u Domu zdravlja Zvezdara kao deo tima razvojnog savetovališta na pedijatriji, u kome stiče praktična iskustva u radu sa decom u oblasti artikulacionih poremećaja, teškoća u savladavanju školskih veština, mucanja, disfazija, kašnjenja u progovaranju, u radu sa decom iz autističnog spektra.
Nakon pripravničkog staža, postaje deo tima “ CSPER-a centra za specijalnu edukaciju I rehabilitaciju” gde je imala tu čast da praktično uči I sarađuje sa cenjenim kolegama logopedima I defektolozima, usavršava svoje veštine reedukatora psihomotorike I logopeda.
Spoljni je saradnik privatne predškolske ustanove “Bubica” u Beogradu.
2020. godine osniva svoj edukativni centar “Stin Ora”, mesto u kome primat imaju znanje, iskustvo I dobro raspoloženje.
- zvanje reedukatora psihomotorike stiče nakon završene obuke na Institutu za mentalno zdravlje u Beogradu 2013. Godine iz oblasti “ opšta reedukacija psihomotorike I relaksacija” kao I “specifična reedukacija psihomotorike sa opštom defektološkom dijagnostikom”
-Tokom svog stručnog usavršavanja bila je učesnik prve “The Floor Time Center”
konferencije u Beogradu 2013. godine
-2014. Završava obuku kod Kristiane Kull osnivača I šefa društva za senzornu integraciju Jean Ayres iz Nemačke za
“preverbalna komunikacija/disregulacija kod dece I rano detinjstvo”
“senzorna registracija I poremećaji autističnog spektra”
“ rana dijagnostika I stimulativni rad sa riziko decom u prvoj godini života”
-Poseduje sertifikat centra za podsticanje razvoja deteta CPRD za ” osnaživanje emocionalnih kompetenci” I “porodične edukacije”
koji je vodila doktor psiholoških nauka I dečiji psihoterapeut Aleksandra Jovanović-Magyar 2018. Godine.
U 2019. Postala licencirani Hanen Logoped za program “It Takes two to Talk” Hanen centra iz Kanade
-Tokom 2020.te i 2021. Prošla je i deo Montessori obuke za čitanje I pisanje “Montessori jezik od 3-6 godina”
- završila kurs na daljinu, u organizaciji The Once upon a time foundation, pod pokroviteljstvom ASHA CEUs (American Speech-Language-Hearing Association) za DTTC metodu (Dynamic Temporal and Tactile Cueing) u radu sa dečijom apraksijom govora
Svetlana Jevtić,
Dipl.Defektolog-logoped

Nakon srednje škole, 2004.godine upisuje Fakultet za specijalnu edukaciju i rehabilitaciju gde 2011.godine dobija zvanje diplomirani defektolog logoped.
Još tokom studiranja se angažuje kao lični pratilac dece sa posebnim potrebama i stiče prva iskustva u radu sa njima.
Nakon završenog fakulteta započinje pripravnički staz u Centru za ranu dijagnostiku i terapiju dece sa oštećenjem sluha "Dečija kuća",pedijatrijsko odeljenje KBC Zvezara,gde stiče znanje i praktično iskustvo u oblasti artikulacionih poremećaja, teškoća u savladavanju školskih veština, mucanja, disfazija, autističnog spektra kao i rad sa mentalno nedovoljno razvijenom decom.
Nakon završenog staža od 2012.godine biva angažovana na radno mesto logopeda u
boravku za mentalno nedovoljno razvijene osobe "Društvo Zvezara", gde stiče iskustvo u radu sa odraslim osobama sa smetnjama iz oblasti mentalnog funkcionisanja kao i autizma.
Dalje svoje iskustvo nastavlja dopunjavati kao volonter u terapijskom centru za razvojne poremećaje "Union health",tokom 2013.godine gde stiče prva iskustva i dodire sa ABA terapijom kao metodom u radu sa decom sa razvojnim poremećajima. U ovom centru stiče dodatna iskustva u radu sa decom sa dijagnozama apraksije i autizma kao i mentalnom ometenosću.
Tokom svoje karijere ponosno izdvaja i angažovanje u privatnom vrtiću "Radoznalac" gde obavlja kako individualne logopedske tretmane tako i grupne radionice sa decom predškolskog uzrasta.
Od 2017.godine biva angažovana kao volonter u terapijskom centru "Logomedica",kao ABA praktikant, gde nastavlja kasnije i svoj radni staž sve do 2021.godine. U ovom centru stiče iskustva u radu sa najsavremenijim logopedskim instrumentima - digitalni logopedski set kao i logopedskim sondama i usavršava svoje postojeće znanje iz raznih oblasti govorne patologije.
Trenutno zaposlena u Logopedskom kabinetu "Stin Ora" na radnom mestu logopeda.
Od dodatnih aktivnosti i angažovanja posebno ističe:
Učešće na međunarodnoj konferenciji ALOS19, 2019 godine
Učešće na seminaru "Uvod u ABA terapiju", 2019.godine.